Polska jest już na piątym miejscu pod względem największych odbiorców holenderskich kwiatów

Polska jest już na piątym miejscu pod względem największych odbiorców holenderskich kwiatów [21.09.2017]

Od początku 2017 r. holenderskie firmy wyeksportowały do Polski aż o 27% więcej kwiatów niż rok temu w tym samym okresie.

 

Na chwilę obecną nasz kraj jest już piątym z kolei pod względem wielkości odbiorcą kwiatów z Holandii. Do tej pory na tym miejscu plasowała się Belgia – donosi branżowa organizacja VGB.

Czym spowodowany jest fakt, iż Polacy i polskie firmy rozpoczęli w ostatnim okresie tak chętnie dokonywać zakupów holenderskich kwiatów?  Przedstawiciel holenderskiej branży rolniczej i ogrodniczej w Polsce – Martijn Homan – tłumaczy, że przyczyny można upatrywać w coraz to lepszej sytuacji gospodarczej w naszym kraju. Bezrobocie spada, wzrost gospodarczy na ten rok szacuje się na wysokość około 4%. VGB podaje na swojej stronie internetowej, że – według słów Homana – jeżeli chodzi o niderlandzkie rośliny polski rynek ma spory potencjał.

W sumie w pierwszym półroczu 2017 r. holenderscy przedsiębiorcy sprzedali za granicę kwiaty i rośliny za łącznie 3,4 mld euro. To o 6,5% więcej niż w pierwszym półroczu 2016 r.

Powrót


euro-punkt.pl on Facebook