Mieszkania i hotele w Holandii

Mieszkanie w Holandii (lub dom) możesz znaleźć na kilka sposobów:

 

  • Na własną rękę, samodzielnie nawiązując kontakt z właścicielem mieszkania (domu).
  • W agencjach nieruchomości - ogłoszenia rozlokowane są w każdym praktycznie mieście Holandii.  Większość agencji posiada własne witryny internetowe, które ułatwią odnalezienie siedziby firmy i czasami zawierają oferty wynajmu.
  • W prasie - niemal każda gazeta w dziale "ogłoszenia" zamieszcza oferty wynajmu mieszkań. Najwięcej ogłoszeń można znaleźć w wydaniach weekendowych.
  • Przez internet - przykładowe witryny:

 

 1. www.marktplaats.nl
 2. www.directwonen.nl
 3. www.woningnet.nl
 4. www.woonnet-rijnmond.nl
 5. www.woonnet-haaglanden.nl

 

 

Koszty wynajmu

Ceny za wynajem mieszkania są bardzo zróżnicowane i zależą oczywiście od wielkości i standardu mieszkania czy domu, ale również od jego położenia oraz ogólnie miasta i regionu Holandii. Na wsi można wynająć dom już za 300 do 1000 Euro miesięcznie, w mieście trzeba liczyć minimum 400 do 1200 Euro. Najmniejsze mieszkanie w Amsterdamie to koszt rzędu 400 Euro miesięcznie. Bungalow to średnio 800 Euro miesięcznie. Wszystko zależy oczywiście od konkretnej sytuacji. Najlepiej wynajmować mieszkanie we dwójkę, wtedy koszty wynajmu, w przeliczeniu na osobę nie są tak wysokie.

 

Wynajem domu lub mieszkania

Gdy chcesz wynająć mieszkanie w Holandii konieczne jest wpłacenie kaucji (borg), która jest zwracana po okresie wynajmu. Kaucja jest zwykle w wysokości nie mniejszej niż jednomiesięczny czynsz. Jest to typowa praktyka wynajmującego, kiedy to płacisz za pierwszy i ostatni miesiąc z góry. Powiadamiając o wyprowadzce na miesiąc przed opuszczeniem lokalu, kaucja jest po prostu traktowana jako czynsz za ostatni miesiąc mieszkania.

 

Kupno domu lub mieszkania

Jeżeli chcesz kupić dom lub mieszkanie w Holandii, niezbędne jest do tego posiadanie stałej pracy z umową na czas nieokreślony. Najprawdopodobniej nawet po kilku latach pracy w Holandii nie będzie nikogo stać na zakup domu czy mieszkania za gotówkę, dlatego można zrobić  to zaciągając kredyt hipoteczny. Kredytów hipotecznych udzielają praktycznie wszystkie banki, tak jak w Polsce. Praktycznie tylko od polityki banku zależy czy taki kredyt dostaniesz, czy nie. Banki holenderskie wyznają zasadę, że maksymalna wysokość kredytu to mniej więcej pięciokrotność Twojego rocznego zarobku, ale można dostać wyższy kredyt, jeśli bierze go na przykład małżeństwo, w którym pracują obie osoby. Osobom słabiej orientującym się w rynku produktów finansowych i zawiłościach bankowych regulaminów radzimy skorzystać z usług doradcy finansowego. Odsetki kredytu hipotecznego można odpisać od podatku płaconego w Holandii. Warto również pamiętać, że kupno nieruchomości wiąże się z opłatą podatku w wysokości 6% jej wartości.

 

Adresy sprawdzonych hoteli:

 

http://pl.hrs.com/europa/holandia/

 

 

Hotele w Amsterdamie:

 

Hotel Lloyd Amsterdam (Polski)

 

 

 

Źródło:

www.holandia.zachlebem.info

www.amsterdam.info

 

 


Dla pracodawców

Skontaktujemy się z Tobą
telefonicznie w ciągu 24h!

euro-punkt.pl on Facebook