Polskie parafie w Holandii

1) REGION AMSTERDAM

 

Polska Misja Katolicka p.w. Ducha Świętego

ks. Krzysztof Obiedziński S.Chr.
Scarlattilaantje 13

1431 XV Aalsmeer

tel. (0297) 331 678

e-mail:

 www.pmkamsterdam.nl

 

Aalsmeer

Stommeerweg 15

1431 ES Aalsmeer

niedziela godz. 14.00

 

Almere

Staalstraat 9

1334 AA Almere

I sobota miesiąca godz. 19.00

 

Amsterdam

Pieter Calandlaan 196

1069 LA Amsterdam

niedziela godz. 12.00

"soboty szkolne” (2 soboty w miesiącu) godz. 17.15

 

Beverwijk

Breestraat 93

1941 EG Beverwijk  

I i III niedziela miesiąca godz. 16.00

 

Hem

Hemmerbuurt 142

1607 CN Hem

niedziela godz. 09.30

 

Nieuw-Vennep

Sint Anthoniusstraat 15

2153 BA Nieuw-Vennep

II i IV sobota miesiąca godz. 19.00

 

’t Zand

Keinsmerweg 1

1756 AE ‘t Zand

I i III niedziela miesiąca godz. 18.00

w sezonie – w każdą niedzielę o godz. 18.00

 

 

2) REGION GRONINGEN-LEEUWARDEN

 

Polska Misja Katolicka
Ks. Józef OKONEK SChr
Blankenslaan Oost 2a
NL-7901 BE HOOGEVEEN
tel./fax +31 (52) 8262756
kom. +31 634 905 233

e-mail:

http://www.pmk.groningen.org.pl/

 

Dronrijp

Maria Geboorte

Dubbelestreek 14, 9035 AJ

Msze św. odprawiane w każdą IV sobotę miesiąca o godz. 17.00.

 

Erica

Mariaker

O.L.Vrouw Onbevlekt Ontvange

Kerkweg 122

Msze św. odprawiane w każdą II sobotę miesiąca o godz. 17.30

 

Groningen

St. Jozefkathedraal

Radesingel 2

Msze św. odprawiane w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 17.00

 

Groningen

St. Franciscuskerk

Zaagmuldersweg 67

Msze św. odprawiane  w niedziele (oprócz I-wszych niedziel) o godz. 17.00

 

Heerenveen

H. Geest

Crackstraat 11

Msze św. odprawiane w każdą I sobotę miesiąca o godz. 19.00.

 

Hoogeveen

Onze Lieve Vrouw Visitatie

Blankenslaan-Oost 2a, 7901 BE

Msze św.odprawiane w każdą III sobotę miesiąca o godz. 18.00.

 

Lemmer

H. Willibrordus

Schans 45

Msze św. odprawiane w każdą III niedzielę miesiąca o godz. 14.30.

 

Marknesse

H. Ireneus

G. Lokkenstraat 32

Msze św. odprawiane w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 14.30.

 

Uithuizen

H. Jacobus de Meerdere

Hoofdstraat W 85

9981 AB Uithuizen

 

Msze św. odprawiane w każdą IV niedzielę miesiąca o godz. 15.00.

 

 

Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi.

 

 

3) REGION LUNTEREN


Ks. Tadeusz KOZIEŃSKI SChr
Parafia NMP Częstochowskiej w Archidiecezji Utrecht
Kerkhoflaan 17
NL-6741 BN LUNTEREN
tel. +31 (31) 848 27 28
fax + 31 (31) 848 62 72
kom. +31 644 21 02 93

proboszcz@parafiapolska.nl
http://www.parafiapolska.nl/

 

Arnhem

1. Kościół św. Marcina

 Steenstraat 7

 6828 CA Arnhem

W niedziele i święta o godz. 9.10 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP lub Gorzkie żale

O godz. 9.30 msza św., okazja do spowiedzi św.

2. Kaplica polska przy kościele św. Marcina

wejście od ulicy Ir. J.P. van Muijlwijkstraat 4
W środy o godz. 18.30: wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do NMP Nieustającej Pomocy lub różaniec

O godz. 19.00 msza św.

 

Enschede

Kościół św. Pawła - H. Paulus kerk

G.J. van Heekstraat 414

7521 EN Enschede

Msze św.: niedziela godz. godz. 16.30, godz. 17.30 katecheza dla dzieci (2 i 4 niedziela miesiąca)

 

Nijmegen

Kościół św. Agnieszki - St. Agnes kerk

St. Agnetenweg 90

6545 AW Nijmegen (Lindenholt)

 

Ommen

Kościół św. Brygidy Szwedzkiej - H. Brigitta-kerk

Nering Bögelstraat 1

7731 EL Ommen

 

Putten

Kościół Oczyszczenia NMP

Brinkstraat 87

3881 BP Putten

Msze św.: niedziela godz. 20.00

 

Tiel

Kościół św. Dominika - Sint Dominicus-kerk

Sint Walburgkerkpad 3

4001 MG Tiel

Msza św.: pierwsza i trzecia sobota miesiąca godz. 19.00

 

Utrecht

Kościół p.w. Ducha Świętego

Lichtenberchdreef 4

3562 RD Utrecht

1. W niedziele i święta msza św. godz. 12.30

2. W piątki o godz. 18.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 19.00 msza św.

3. W soboty o godz. 10.30 katecheza dla dzieci i katecheza przygotowawcza do pierwszej spowiedzi i komunii świętej

 

Zwolle

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego - Verrijzenis des Heren-kerk

Bachlaan 150

8031 HL Zwolle

Msza św.: druga i czwarta sobota miesiąca godz. 16.30

 

 

4) REGION METERIK


Ks. Bartłomiej MAŁYS SChr
Parafia Polska w Limburgii I Brabancji
p.w. Św. Faustyny Kowalskiej
Schadijkerweg 3
NL-5964 NA METERIK
tel. +31 (77) 398 86 00 
http://www.faustyna.nl/

 

Eindhoven

kościół św. Jerzego (Sint Joriskerk)
Sint Jorislaan 51, Eindhoven

każda niedziela o godz. 14.00 (spowiedź od 13.30)


Meterik k. Horst

kościół św. Jana Ewangelisty

Schadijkerweg 3

każda niedziela o godz. 19.00


Nuth

kościół św. Bawo (Bavokerk)

Dorpsstraat 24

każda niedziela o godz. 11.00 (spowiedź od 10.30)


Oss

kościół Niepokalanego Poczęcia NMP (Maria Onbevlekt Ontvangen)

Begijnenstraat 1

każda niedziela o godz. 16.30 (spowiedź od 16.00)

 

 

5) REGION ROTTERDAM

 

Ks. Sławomir TRYPUĆ SChr

Parafia Polska w Rotterdamie p.w. NMP Gwiazdy Morza

Beukelsdijk 177

NL- 3022 DG ROTTERDAM

tel. +31 (10) 477 00 66

fax +31 (10) 478 35 17

http://www.parafia.nl

 

Rotterdam

kościół St.Willibrordus

Beukelsdijk 179
w niedziele godz. 12:00
w soboty godz. 17:30

 

Haga

kościół H. Teresia van Avila

Westeinde 12a
w niedziele godz. 9:30
w Wielkim Poscie, w maju i w październiku dodatkowo w piątki godz. 19:30

 

Hillegom

kościół St. Martinus

Hoofdstraat 27
w niedziele godz. 15:00

 

Leiden

kościół OLV Hemelvaart en Sint Joseph

Herensingel 3
w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca godz. 17:00

 

Honselersdijk

kościół O.L. Vrouw van Goede Raad

Dijkstraat 23
w każdą trzecia niedzielę miesiąca godz. 17:30

 

 

6) REGION BREDA

 

Ks. Sławomir Klim SChr

Parafia Św. Maksymiliana Kolbe

St. Bavostraat 7

NL- 4891 CG RIJSBERGEN

tel. +31 (76) 5321438

kom. +31 614243225

www.pp-breda.nl


Breda

kościół św. Wawrzyńca

Ginnekenweg 333

każda niedziela godz. 9.15

 

Goes

kościół św. Marii Magdaleny (Grote kerk)

Singelstraat 9

pierwsza niedziela miesiąca godz. 18.00  

 

Nieuw-Vossemeer

H. Johannes de Doper
Achterstraat 11

czwarta niedziela m-ca godz. 18.00

 

Ossendrecht

St Gertrudis
Dorpstraat 7

trzecia niedziela m-ca godz. 18.00


Tilburg

kościół Niepokalanego Poczęcia NMP

De Schans 122

każda niedziela godz. 15.30

 

Wernhout

O.L.V. van Altijddurende Bijstand
Wernhoutseweg 149

druga niedziela m-ca godz.18.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dla pracodawców


Polecamy



euro-punkt.pl on Facebook